فرسودگی 70 درصد مدارس غیر انتفاعی تهران

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ یکشنبه
(0)
(0)
فرسودگی 70 درصد مدارس غیر انتفاعی تهران
 فرسودگی 70 درصد مدارس غیر انتفاعی تهران
به گزارش پایگاه خبری ناب تهران، محمد سالاری در سی‌ و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درباره مدارس غیر انتفاعی شهر تهران گفت:‌ بعضا مدارس غیر انتفاعی در منازل مسکونی فرسوده  تشکیل می‌شوند. در حال حاضر تهران یک میلیون و هزار دانش آموز دارد که از این تعداد 200 هزار نفر در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می‌کنند که در منازل مسکونی با قدمت 30 سال به بالا هستند که دیگر تمایلی به زندگی در آنها وجود ندارد و نهایتا به مدرسه تبدیل می شوند.

وی با اشاره به فرسودگی 70 درصدی مدارس غیر انتفاعی شهر تهران گفت: بی تردید مدارس باید در فضاهای ایمن باشند تا در هنگام بحران بتوان از مدارس استفاده کرد لذا از شورای شهر تقاضا می کنم نسبت به استحکام بنای مدارس اقدام کند و اگر آموزش و پرورش دراین زمینه کاری نمی‌کند شهرداری ورود جدی داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق هفته گذشته در راستای لایحه بودجه سال 1397 دولت تصمیم گرفت آموزش و پرورش مجاز باشد تمام املاک خود را بدون عوارض تغییر کابری دهد، اظهار کرد: این موضوع یکی از تصمیمات بد است . شهر تهران با مشکلات متعدد  منابع محدود مواجه است و سرانه‌های آموزشی و خدمات در سطح محلات توزیع شده است . این کار دخالت در اندک اختیارات مدیریت تهران است و من تذکر می دهم و می‌خواهم که سایر اعضای شورا نیز این موضوع را پیگیری کنند تا این موضوع نهایی نشود.

 با این تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس، آموزش و پرورش برای کسری بودجه به شهرفروشی متوسل می شود  و اعضا باید این موضوع را پیگیری کنند.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر