شناسایی 3600 هکتار بافت فرسوده در تهران

۱۳۹۸/۳/۳۱ جمعه
(0)
(0)
شناسایی 3600 هکتار بافت فرسوده در تهران
شناسایی 3600 هکتار بافت فرسوده در تهران

به گزارش پایگاه خبری ناب تهران؛ عیسی فرهادی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست محسنی‌بندپی استاندار تهران، نمایندگان مردم در مجلس، معاونان استاندار، مسئولان استانی و شهرداران مناطق ۲۲ گانه در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: در دو سال اخیر با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیش از ۴۰ جلسه در خصوص حل مشکلات پایتخت برگزار شد که مصوبات ارزنده‌ای داشته است.

وی افزود: عمده مشکلاتی که احصا شده، بحث حاشیه‌نشینی و همچنین ساختار اداری شهرستان بوده که نیازمند تبدیل ادارات پایتخت به ادارات کل هستیم.

فرهادی ادامه داد: مشکلات دیگری نظیر بافت‌های فرسوده، کمبود فضای آموزشی، کمبود فضای سبز، فرسودگی گذرها و بافت بازار بزرگ تهران، بحث ارتفاعات و دره‌های اطراف پایتخت، کمبود اعتبارات پروژه‌های نیمه‌تمام، بحث اسناد مالکیت در مناطق مختلف وجود دارد که باید نسبت به رسیدگی به آن اهتمام داشته باشیم.

فرماندار تهران با بیان اینکه مشکل کمبود سرانه فضای آموزشی، ورزشی و کمبود کلانتری، مشکل عمده مناطق تهران است که نیاز به رسیدگی دارد، تصریح کرد: در منطقه ۷، مابین مصلی امام خمینی (ره) و اتوبان شهید مدرس، بیش از ۲۵۰ پلاک فریز شده‌اند که نیاز به آزادسازی دارند.

فرهادی گفت: در خصوص آزادسازی پادگان جی در منطقه ۹، مکاتباتی با نیروهای مسلح صورت گرفته که در صورت انجام این اقدام، بخش قابل توجهی از مشکلات منطقه حل خواهد شد و در مناطق ۱۴ و ۱۵ نیز ۱۶ کیلومتر تونل وجود دارد که اتمام آن نیاز به مساعدت سازمان حفاظت از محیط زیست دارد و قرارگاه خاتم (ص) برای عملیات آن اعلام آمادگی کرده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر